Serwisy ×

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W OLSZTYNIE BANK ŻYWNOŚCI W OLSZTYNIE BEZPŁATNE SZKOŁY COSINUS CZTERY PORY ROKU FEDERACJA ORGANIZACJI SOCJALNYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA W OLSZTYNIE GMINA DĄBRÓWNO GMINA DYWITY GMINA GIETRZWAŁD GMINA JEZIORANY GMINA JONKOWO GMINA KURZĘTNIK GMINA PURDA GMINA ŚWIĄTKI GMINNY OŚRODEK KULTURY W PURDZIE INSTYTUT ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE LASTLEVEL LGD BRAMA MAZURSKIEJ KRAINY MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLSZTYNIE MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE MIEJSKI SZPITAL ZESPOLONY IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OLSZTYNIE MIEJSKI ZESPÓŁ PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ W OLSZTYNIE OLSZTYN OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLSZTYNIE PRODUKT WARMIA MAZURY RADIO PLUS OLSZTYN 88, 1 FM SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC W OLSZTYNIE SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA POJEZIERZE STOWARZYSZENIE CIVITAS CHRISTIANA STOWARZYSZENIE WYJĄTKOWE SERCE SZKOŁA POLICEALNA IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W OLSZTYNIE TELEWIZJA KOPERNIK URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE WARMIŃSKO - MAZURSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA ROLNICZA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W OLSZTYNIE WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE ZACHODNIOMAZURSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNEJ

Reanimować historię - własnoręcznie!

To dla nich unikalna szansa, by poznawać nielicznych dziś rzemieślników i tajniki ich pracy. Podopieczni Hufca Pracy w Ełku uczestniczą w programie „Reanimacja Historii”.

Program „Reanimacja historii – ginące zawody” to wyjątkowa okazja, by podopieczni Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP poznawali rękodzielników z regionu. Młodzież z Hufca Pracy w Ełku w pracowni Stanisława Bernata poznawała tajniki introligatorstwa.

„Wykonuję od 32 lat zawód introligatora, zaznaczam, że jestem samoukiem. Liczy się przede wszystkim cierpliwość i dokładność, zaczynałem pracę jako tokarz i szlifierz  i wiem, co to mikron, czyli jedna tysięczna. Dokładność została mi do dziś” - mówi Stanisław Bernat. Młodzież odwiedziła też zakład Marcina Tomaszewskiego, gdzie poznała proces produkcji noży. „W ciągu ostatnich kilku lat mam wrażenie, że produkty robione ręcznie wracają do łask. Społeczeństwo jest coraz bardziej majętne i coraz więcej ludzi jest w stanie wydać większe pieniądze na produkt wysokiej klasy” - mówi Marcin Tomaszewski.

Program realizowany przez OHP to wyjątkowa okazja na poznanie prawdziwych ekspertów w swoim fachu. To także elementy historii ekonomicznej regionu.