Serwisy ×

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W OLSZTYNIE BANK ŻYWNOŚCI W OLSZTYNIE BEZPŁATNE SZKOŁY COSINUS CZTERY PORY ROKU FEDERACJA ORGANIZACJI SOCJALNYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA W OLSZTYNIE GMINA DĄBRÓWNO GMINA DYWITY GMINA GIETRZWAŁD GMINA JEZIORANY GMINA JONKOWO GMINA KURZĘTNIK GMINA PURDA GMINA ŚWIĄTKI GMINNY OŚRODEK KULTURY W PURDZIE INSTYTUT ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE LASTLEVEL LGD BRAMA MAZURSKIEJ KRAINY MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLSZTYNIE MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE MIEJSKI SZPITAL ZESPOLONY IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OLSZTYNIE MIEJSKI ZESPÓŁ PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ W OLSZTYNIE OLSZTYN OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLSZTYNIE PRODUKT WARMIA MAZURY RADIO PLUS OLSZTYN 88, 1 FM SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC W OLSZTYNIE SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA POJEZIERZE STOWARZYSZENIE CIVITAS CHRISTIANA STOWARZYSZENIE WYJĄTKOWE SERCE SZKOŁA POLICEALNA IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W OLSZTYNIE TELEWIZJA KOPERNIK URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE WARMIŃSKO - MAZURSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA ROLNICZA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W OLSZTYNIE WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE ZACHODNIOMAZURSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNEJ

Utalentowane Ochotnicze Hufce Pracy

Poza wiedzą szkolną i praktycznymi umiejętnościami potrafią zaskoczyć również nietuzinkowymi talentami. Uczestniczyliśmy w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP.

Pokaz zumby, śpiew, czy teatr cieni. Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP to dowód, że utalentowanych młodych ludzi na Warmii i Mazurach nie brakuje. „Wykonujemy taniec w grupie sześciu osób, same dziewczyny to będą. I będziemy nóżkami machać” - śmieją się Michalina Kędzierska i Adrianna Piekarska z Hufca Pracy w Ełku. Przyznają, że przygotowania trwały ponad dwa tygodnie – i wbrew pozorom nie były lekkie.

Takie coroczne wydarzenia są uzupełnieniem dydaktycznej misji Hufców Pracy. „OHP to nie tylko nauka, nie tylko wychowanie i praca, ale także twórczość artystyczna i rozwijanie zainteresowań młodych ludzi. Co roku organizujemy tu na zamku w Ostródzie przegląd, ta impreza co roku cieszy się dużą popularnością” - podkreśla Dariusz Rudnik, Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Komendant OHP. „Jestem przekonany, że zanurzenie się młodych ludzi w kulturę jest to formowanie się charakteru, formowanie się wartości” - dodaje Krzysztof Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 50 młodych wykonawców. Scenicznym występom towarzyszyła prezentacja prac plastycznych i rękodzieła podopiecznych OHP w Ostródzie.