Serwisy ×

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W OLSZTYNIE BANK ŻYWNOŚCI W OLSZTYNIE BEZPŁATNE SZKOŁY COSINUS CZTERY PORY ROKU FEDERACJA ORGANIZACJI SOCJALNYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA W OLSZTYNIE GMINA DĄBRÓWNO GMINA DYWITY GMINA GIETRZWAŁD GMINA JEZIORANY GMINA JONKOWO GMINA KURZĘTNIK GMINA PURDA GMINA ŚWIĄTKI GMINNY OŚRODEK KULTURY W PURDZIE INSTYTUT ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE LASTLEVEL LGD BRAMA MAZURSKIEJ KRAINY MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLSZTYNIE MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE MIEJSKI SZPITAL ZESPOLONY IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OLSZTYNIE MIEJSKI ZESPÓŁ PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ W OLSZTYNIE OLSZTYN OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLSZTYNIE PRODUKT WARMIA MAZURY RADIO PLUS OLSZTYN 88, 1 FM SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC W OLSZTYNIE SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA POJEZIERZE STOWARZYSZENIE CIVITAS CHRISTIANA STOWARZYSZENIE WYJĄTKOWE SERCE SZKOŁA POLICEALNA IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W OLSZTYNIE TELEWIZJA KOPERNIK URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE WARMIŃSKO - MAZURSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA ROLNICZA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W OLSZTYNIE WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE ZACHODNIOMAZURSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNEJ

Sprawny i bezpieczny stolarz

Znajomość materiału i zasad jego obróbki – a także umiejętność działania w zgodzie z zasadami BHP. Przyglądaliśmy się rywalizacji najlepszych młodych stolarzy z Warmii i Mazur.

Konkurs „Sprawny w zawodzie” - tym razem w kategorii Stolarz. Część praktyczna – rozkręcenie na części pierwsze i ponowne złożenie ławki ogrodowej. Trzeba pamiętać o przepisach BHP – czyli np. odpowiednim stroju – a do tego należy dodać porządek na stanowisku pracy, odpowiednią jej organizację i działanie w zgodzie ze sztuką stolarską.

W zmaganiach rywalizowali zawodnicy ze Środowiskowego Hufca Pracy w Elblągu oraz podopieczni Hufca Pracy w Ostródzie. Na wykonanie zadania praktycznego młodzi stolarze mieli maksymalnie 120 minut. Wcześniej natomiast przystąpili do półgodzinnego testu wiedzy teoretycznej, złożonego z dwudziestu pytań.

„Konkurs nie tylko weryfikuje ale też budzi w nich zdolność rywalizacji, chcą pokazać się z jak najlepszej strony, widać w nich chęć rywalizacji i to, że przeżywają swój pobyt tutaj” - komentował Tomasz Cybulski, przewodniczący konkursowego jury i kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku, w którym odbywał się konkurs.

Przedstawiciele OHP przypominają przy tym, że kategorie konkursu „Sprawny w zawodzie” dobierane są w oparciu o analizę zapotrzebowania lokalnego i krajowego rynku pracy. Sama rywalizacja to również ostatni etap przed egzaminem zawodowym.

W wojewódzkich eliminacjach konkursu „Sprawny w zawodzie” w kategorii Stolarz lepsi okazali się uczniowie z Ostródy. Będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się między 15 a 18 maja.