Serwisy ×

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W OLSZTYNIE BANK ŻYWNOŚCI W OLSZTYNIE BEZPŁATNE SZKOŁY COSINUS CZTERY PORY ROKU FEDERACJA ORGANIZACJI SOCJALNYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA W OLSZTYNIE GMINA DĄBRÓWNO GMINA DYWITY GMINA GIETRZWAŁD GMINA JEZIORANY GMINA JONKOWO GMINA KURZĘTNIK GMINA PURDA GMINA ŚWIĄTKI GMINNY OŚRODEK KULTURY W PURDZIE INSTYTUT ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE LASTLEVEL LGD BRAMA MAZURSKIEJ KRAINY MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLSZTYNIE MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE MIEJSKI SZPITAL ZESPOLONY IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OLSZTYNIE MIEJSKI ZESPÓŁ PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ W OLSZTYNIE OLSZTYN OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLSZTYNIE PRODUKT WARMIA MAZURY RADIO PLUS OLSZTYN 88, 1 FM SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC W OLSZTYNIE SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA POJEZIERZE STOWARZYSZENIE CIVITAS CHRISTIANA STOWARZYSZENIE WYJĄTKOWE SERCE SZKOŁA POLICEALNA IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W OLSZTYNIE TELEWIZJA KOPERNIK URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE WARMIŃSKO - MAZURSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA ROLNICZA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W OLSZTYNIE WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE ZACHODNIOMAZURSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNEJ

Na targach pracy: oferty pracy, propozycje edukacji

To kilkaset ofert pracy i szansa na rozmowę z kilkudziesięcioma potencjalnymi pracodawcami. To także możliwość uzupełnienia wykształcenia i zdobycia nowych umiejętności. Uczestniczyliśmy w Targach Pracy i Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim.

Oferta edukacyjna, propozycje instytucji rynku pracy, ponad 800 ofert pracy w jednym miejscu. Targi Pracy i Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim to kompleksowa propozycja kierowana przede wszystkim do młodych ludzi z powiatu nowomiejskiego. „Nie szukam jeszcze niczego konkretnego, ale przyszłam, żeby zapoznać się z tym, kim mogę w przyszłości zostać i jakie są możliwości” - mówi Dominika Gołaszewska, uczennica gimnazjum w Jamielniku niedaleko Nowego Miasta Lubawskiego.

Takim niezdecydowanym młodym ludziom z pomocą przychodzą Ochotnicze Hufce Pracy. Organizują wydarzenia, w których każdorazowo bierze udział kilkudziesięciu wystawców. „Najważniejsze jest to, by pracownicy mogli dowiedzieć się, jakimi ofertami dysponują pracodawcy albo jakie możliwości daje kształcenie w danej szkole, jakie kierunki są dostępne” - wyjaśnia Paweł Kowszyński, zastępca Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP. Przy organizacji takich wydarzeń Ochotnicze Hufce Pracy współpracują też z Urzędami Pracy i lokalnymi samorządami.

W Targach Pracy i Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim udział wziął również Stanisław Szwed – wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. „Ważna, żeby młodzież miała możliwość zapoznania się z ofertami i wybrania drogi życiowej, bo można zorientować się, jakie zawody będą w przyszłości ważne i pod tym kątem wybierać kierunek kształcenia” - przekonywał.

Targi Pracy i Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowano już po raz trzeci. Były częścią obchodów Dnia Walki z Bezrobociem.