Serwisy ×

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W OLSZTYNIE BANK ŻYWNOŚCI W OLSZTYNIE BEZPŁATNE SZKOŁY COSINUS CZTERY PORY ROKU FEDERACJA ORGANIZACJI SOCJALNYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA W OLSZTYNIE GMINA DĄBRÓWNO GMINA DYWITY GMINA GIETRZWAŁD GMINA JEZIORANY GMINA JONKOWO GMINA KURZĘTNIK GMINA PURDA GMINA ŚWIĄTKI GMINNY OŚRODEK KULTURY W PURDZIE INSTYTUT ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE LASTLEVEL LGD BRAMA MAZURSKIEJ KRAINY MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLSZTYNIE MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE MIEJSKI SZPITAL ZESPOLONY IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OLSZTYNIE MIEJSKI ZESPÓŁ PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ W OLSZTYNIE OLSZTYN OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLSZTYNIE PRODUKT WARMIA MAZURY RADIO PLUS OLSZTYN 88, 1 FM SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC W OLSZTYNIE SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA POJEZIERZE STOWARZYSZENIE CIVITAS CHRISTIANA STOWARZYSZENIE WYJĄTKOWE SERCE SZKOŁA POLICEALNA IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W OLSZTYNIE TELEWIZJA KOPERNIK URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE WARMIŃSKO - MAZURSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA ROLNICZA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W OLSZTYNIE WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE ZACHODNIOMAZURSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNEJ

Zawodowy konkurs - ogólnopolskie zmagania w Pasłęku

Młodzi stolarze i murarze z całej Polski rywalizowali w Pasłęku. Obserwowaliśmy konkurs „Sprawny w zawodzie. Bezpieczny w pracy”, zorganizowany przez OHP.

Stolarze i murarze. Zadaniem pierwszych było wykonanie drewnianego stołu. Drudzy musieli zbudować ściankę działową na podłożu izolacyjnym. Rywalizację drużyn złożonych z podopiecznych Ochotniczych Hufców Pracy można było obserwować w Pasłęku podczas ogólnopolskiego etapu konkursu „Sprawny w Zawodzie. Bezpieczny w pracy”.

Na wykonanie konkursowego zadania uczestnicy mieli 120 minut. „Czuć było presję czasu” - przyznaje Adam Zawad z Hufca Pracy w Żywcu. „Zabrakło nam dosłownie 5 minut, żeby całkiem dokończyć i posprzątać” - dodaje jego kolega z zespołu Marcin Greń.

Działaniom uczestników bacznie przyglądało się jury. „Oceniamy prawidłowość wykonania czynności, używanie narzędzi, dobór surowców, konsystencję zaprawy i jakość wykonanej pracy, bo ocenia się generalnie jakość, czy praca przez nich wykonana nadaje się do dalszego etapu budowy” - podkreśla Władysław Kozij, przedstawiciel jury.

Ideą konkursu „Sprawny w zawodzie. Bezpieczny w pracy” jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności podopiecznych OHP, którzy uczą się w szkołach zawodowych. „Muszą faktycznie wykonać rzemieślnicze wyroby, tak jak tutaj stolarze, mamy też murarza-tynkarza, oni też muszą wykonać te zadania, które będą wykonywać po ukończeniu szkoły w zakładach pracy lub prowadząc własną firmę” - zauważa Paweł Kowszyński, zastępca Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP.

W Pasłęku rywalizowało 14 drużyn stolarzy i 12 ekip murarskich. Najlepszymi stolarzami okazali się reprezentanci województwa Wielkopolskiego, natomiast zadanie murarskie najlepiej wykonała drużyna z Żywca.