Serwisy ×

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W OLSZTYNIE BANK ŻYWNOŚCI W OLSZTYNIE BEZPŁATNE SZKOŁY COSINUS CZTERY PORY ROKU FEDERACJA ORGANIZACJI SOCJALNYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA W OLSZTYNIE GMINA DĄBRÓWNO GMINA DYWITY GMINA GIETRZWAŁD GMINA JEZIORANY GMINA JONKOWO GMINA KURZĘTNIK GMINA PURDA GMINA ŚWIĄTKI GMINNY OŚRODEK KULTURY W PURDZIE INSTYTUT ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE LASTLEVEL LGD BRAMA MAZURSKIEJ KRAINY MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLSZTYNIE MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE MIEJSKI SZPITAL ZESPOLONY IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OLSZTYNIE MIEJSKI ZESPÓŁ PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ W OLSZTYNIE OLSZTYN OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLSZTYNIE PRODUKT WARMIA MAZURY RADIO PLUS OLSZTYN 88, 1 FM SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC W OLSZTYNIE SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA POJEZIERZE STOWARZYSZENIE CIVITAS CHRISTIANA STOWARZYSZENIE WYJĄTKOWE SERCE SZKOŁA POLICEALNA IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W OLSZTYNIE TELEWIZJA KOPERNIK URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE WARMIŃSKO - MAZURSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA ROLNICZA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W OLSZTYNIE WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE ZACHODNIOMAZURSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNEJ

Ekologia w działaniu

Postanowili własnoręcznie zadbać o to, by śmieci nie szpeciły najbliższej okolicy. Podopieczni Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie wspólnie z opiekunami zorganizowali proekologiczną akcję.

Obszar między jeziorami Czos i Sutapie Małe. Ten las ma wyjątkowy urok – ale psują go śmieci pozostawiane przez mieszkańców i turystów. Stąd pomysł na akcję ekologiczną „Dbajmy o czystość mrągowskich lasów i jezior”, którą zorganizował Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie.

Młodzi ludzie montowali tabliczki i kosze na śmieci, przygotowane wcześniej przez nich własnoręcznie podczas zajęć w Ośrodku. Od teraz znajdować się będą w szczególnie uczęszczanych miejscach. W ich przygotowaniu oraz wyborze lokalizacji pomagali leśnicy. „Daliśmy materiał na te śmietniki, młodzież je zrobiła, wkopaliśmy je, myślę, że w głowach tych młodych ludzi trochę zostanie. Nim wyrzucą butelkę i śmieci, zastanowią się i wszystko wyląduje w śmietnikach” - mówi Dawid Kaczmarek, leśnik Leśnictwa Kromnice.

Ustawienie tabliczek i koszy na śmieci to ostatni etap akcji. W maju, podczas jej pilotażu, młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie podjęła się także oczyszczenia tego terenu.