Podsumowanie minionych lat oraz ocena aktualnej sytuacji Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Polsce – to najważniejsze tematy konferencji, na którą olsztyński WORD zaprosił dyrektorów i głównych księgowych z Ośrodków z całego kraju. „Dzisiaj spotykamy się w gronie, które jest w znacznym stopniu odpowiedzialne za proces może nie tyle szkolenia, co egzaminowania kandydatów na kierowców i kierowców” - podkreśla Stanisław Szatkowski, dyrektor WORD w Olsztynie i prezes Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD.
Podczas konferencji dokonano pogłębionej analizy sytuacji finansowej ośrodków egzaminowania, diagnozując przy tym czynniki mające na nią kluczowy wpływ oraz zaprezentowano najistotniejsze zmiany w podatku CIT od 2019 roku. Przedstawiciele Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego mieli również okazję do wymiany doświadczeń. Przedstawiciele Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego mieli również okazję do wymiany doświadczeń. „Jeżeli mamy przykłady dobrych praktyk, załóżmy sąsiad czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z drugiego końca Polski ma taki dorobek, który warto by było wdrożyć, to najzwyczajniej z tego korzystamy” - mówi Marek Staszczyk, dyrektor WORD w Toruniu i skarbnik Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD.
Podsumowaniom sprzyjał fakt, że konferencja miała charakter jubileuszowy – mija 20 lat istnienia Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. „Zmieniamy flotę pojazdów, tak żeby podnosić też komfort dla osób, które zdają. Szeroko też współpracujemy z Ośrodkami Szkolenia Kierowców. U nas, jeżeli mogę się wypowiedzieć za swój region, ta zdawalność jest dość wysoka, a wynika to też z dobrego szkolenia” - zauważa Janusz Stachowicz, dyrektor WORD w Rzeszowie i wiceprezes Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD. Bo jak podkreślają przedstawiciele Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego – dobre szkolenie przyszłych kierowców to podstawa bezpieczeństwa na drogach.